Центрифугални соковници

Центрифугални соковници

Професионални соковници со систем за центрифугална екстракција. Изработен од висококвалитетен инокс и легури од алуминиум. Fortis® центрифугалните соковници е идеални за сериозни кафетерии, ресторани или барови кои имаа потреба од брза, ефикасна и квалитетна екстракција на голема количина сок.

Модел Моќност Напон Вртежи Капацитет Тежина Димензии (ШхДхВ) Лагер
CS370B 370W 220V 1N 2800rpm 80kg/h. 13kg. 340x270x360mm
CS550B 550W 220V 1N 2800rpm 120kg/h. 19kg. 430x350x450mm

Попусти - Понуди - Промоции

Запишете се во нашиот електронски билтен, за први да бидете известени за промоции, понуди и попусти!

Запиши ме!

Вашата приватност е наш приоритет. Вашите имејл адреси не ги продаваме или споделуваме со надворешни трети лица.